1. רקע

חברת תותים הוקמה כתוצאה מצורך של שוק הביטוח הפנסיוני בתוכנות סימולציה שידעו לנתח את התיק הקיים של הלקוחות ולהמליץ על חלופות ראויות.

לצורך התוכנה פיתחנו מנועי חישוב פנסיונים של מירב היצרנים הקיימים במשק הישראלי.

התוכנה כוללת מנועי חישוב למוצרים וכן יכולת לביצוע פרוצדורות חישוב המרכיבות שילוב בין מנועים שונים בהתאם לדרישות הלקוחות. השילוב של שרות המנועים בסימולאטור חישובי מבטיח מענה פונקציונאלי מלא וכן זמני תגובה מצויינים.

אנו אחראים לעדכון ותחזוקה שוטפים של המנועים ומעדכנת את המנועים .


2. חישובים נדרשים

מנועי החישוב מאפשרים לבצע את מגוון החישובים הנדרשים: חישובי פרמיות, סכומי ביטוח סכומי קצבאות, תחזיות לתום תקופה בחלוקה להון ולקצבה, חישוב צבירה חזויה לתום תקופה ללא תשלום שוטף (ערך מסולק), קצבאות מטרה, השוואות, ניודים, כדאיות ניוד.

אנו משלבים את טבלאות המקצוע והעיסוק כחלק מהפתרון המסופק.

המנועים הנ"ל משמשים את פתרונות חברת תותים בגרסאות השונות של התוכנה, מותקנים ומופעלים מידי יום על ידי מאות רבות של משתמשים במגוון היצרנים הקיימים בשוק הביטוח, הפנסיה והפיננסים בישראל.


3. נושאים נוספים

 • רמות החישוב

המנועים תומכים במגוון רמות חישוב (לדוגמא: פרמיה חודשית, עלות מצטברת, חסכון לסוף תקופה, פנסיית זקנה נכות ושארים). בנוסף קיים מודול המבצע תכנון פנסיוני ופיננסי מלא לפרט ולמשפחה. כמו כן קיים סימולטור פיננסי מיוחד המאפשר בחירת מוצרים לפי רמת שנאת הסיכון של המבוטח.

 • תמיכה במוצרים

מנועי החישוב תומכים באופן מדויק במירב היצרנים והמוצרים הקיימים. מכיוון שהמנועים נמצאים בשימוש על ידי מספר רב של לקוחות, אנו מקבלים באופן שוטף וממגוון ערוצים (יצרנים, משווקים, סוכני ביטוח, אינטרנט, נתוני משרד האוצר, מומחי ידע בבית התוכנה) את העדכונים והשינויים הנדרשים לביצוע במנועים השונים.

חברת תותים פיתחה פלטפורמה גמישה ליישום השינויים והמוצרים החדשים.

 • סוגי מוצרים

מנועי החישוב תומכים בסוגי המוצרים הבאים: ביטוח פרט, קרנות פנסיה חדשות (מקיפות ומשלימות), ביטוח מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל, פרט עם חסכון, פרט ללא חסכון, בריאות, סיעוד, תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה, פוליסות קלאסיות, פוליסות עדיף, פוליסות לפני 1990, פוליסות לפני 2004, פוליסות אחרי 2004, פוליסות 2013.

 

פעילויות נוספות

שרות מנועי החישוב כולל גם פונקציות של לוגיקה עסקית המיושמת כחלק ממגוון השירותים אותם אנו מאפשרים. שירותים אלו יכולים לכלול בין היתר:

 • הצגת מצב לקוח בראיה כוללת, בהמחשה המובנת ללקוחות.
 • תכנון פנסיוני: חישוב הצרכים הקיימים והפערים.
 • תכנון פנסיוני: סגירת הפערים בלחיצת כפתור.
 • השוואה בין מסלולים ומוצרים.
 • המלצות לכדאיות ניוד בין מוצרים.
 • מנגנון בחירה אוטומטית של טפסים נדרשים ומילוי אוטומטי של הטפסים.
 • מנגנון חתימה דיגיטאלית.
 • ביצוע חישוב של מוצרים על בסיס היסטורית הפקדות – מאפשר בקרה וטיוב נתונים.

 


4. טכנולוגיה

מנועי החישוב פותחו ב c# Dot Net 4, על גבי פלטפורמה ייחודית המאפשרת עדכון והוספת מנועי חישוב בצורה קלה ומהירה. התשתית מאפשרת גמישות רבה הן בעדכוני תעריפים והן בשינויים רגולאטורים כדוגמת שינוי אופן חישוב דמי הניהול (פוליסות 2013) וכדומה. על בסיס הניסיון עד כה הוספת מוצר חדש לוקחת ימים בודדים.

אופן הפעלת שרות המנועים הינו על ידי קריאה לאוסף של API באמצעות ממשק קבוע ומוגדר מראש תוך שימוש ב interface ו DTO לצורך פשטות הפיתוח והתקשורת בין צד השרת לצד הלקוח. צד הלקוח יכול להיות כל דפדפן או טאבלט . שרות המנועים יכול לשבת הן בחוות השרתים של הלקוח והן על גבי שרתי חברת תותים.

 

מצורף בראשית הדף שרטוט הממחיש את אופן שילוב המנועים בפתרון אפליקטיבי כולל:

חיים ברשת