חיים טובים: פלטפורמה כוללת לשיווק מוצרים פיננסים


1. רקע

מוצר חיים טובים הינו מוצר ייחודי הנותן מענה מובנה ומלא לשיווק ומכירה של ביטוח חיים.

חיים טובים נותן מענה מקצועי ומיטבי במציאות בה משווק/ סוכן הביטוח נדרש לבחינה מלאה של תיק הלקוח תוך התייחסות למגוון המוצרים והיצרנים.

הפתרון עליו שקדו מומחי ביטוח ופיתוח מאפשר לכל משווק/ סוכן להסביר באופן קל ופשוט סוגיות מורכבות בעולם ביטוח החיים.

חיים טובים הוא כלי תוכנה המוביל שיחת מכירה מונחית מחשב וכולל באופן מתודי את כל השלבים הנדרשים על ידי הרגולטור. המערכת מפיקה את כל הטפסים הדרושים ואת כל הניירת הדרושה לתפעול העסקה כחלק מובנה מהתהליך.

התוכנה כוללת תכנון פנסיוני מלא ללקוח המביא בחשבון את כל נכסיו הקיימים של הלקוח, כולל פוליסות קיימות מכל סוג ו/ או יצרן במשק הישראלי.

באמצעות ניתוח המטרות והצרכים הפנסיוניים מול המצב הקיים, מוצא המשווק/ הסוכן עם הלקוח את הפתרון המיטבי וגם כאן על בסיס מגוון מוצרים. קלות השימוש, התצוגה הנוחה והתהליך הלוגי מאפשרים ללקוח להבין בקלות את הדברים המסובכים, ולקחת חלק בתכנון עתידו.

 

2. מבנה התוכנה

א. תכנון מבוסס שכבות:
המערכת תוכננה ופותחה תוך כדי הקפדה על הפרדה בין שכבות לוגיות:

 • שכבת בסיס הנתונים המכילה מאגר ההצעות
 • שכבת מנועי החישוב הכוללת את מגוון המוצרים הקיימים בשוק
 • שכבת האפליקציה המאפשרת את הפעלת המנועים וכן לוגיקה עיסקית
 • ממשק המשתמש

ב. כתיבת מודולי המערכת: המערכת כוללת מגוון מודולים עיסקיים אשר פותחו תוך כדי הקפדה על הפרדה בין סוגי פעילויות שונים ובכך לאפשר ניתוק והעברה של מודולים עיקריים בין תתי המערכת השונים.

ג. מנועי החישוב: מרכיב מרכזי בתוכנה הינו מודול מנועי החישוב. הפיתוח התבסס על הכרות מעמיקה של שוק הביטוח והפיננסים בארץ ומתוך מטרה ליישם באופן טבלאי ונוח לתחזוקה מנוע שיחשב את כל המוצרים הקיימים ולעדכן את המוצרים החדשים שיתווספו לאורך הדרך.

ד. ממשק משתמש: בתכנון ממשק המשתמש של התוכנה הושקעה (ומושקעת) חשיבה מיוחדת ושילוב יכולות של גרפיקאים, מעצבי מוצר ואנשי שיווק ומכירות מעולם הביטוח והפיננסים. המטרה הנה לייצר ממשק משתמש המותאם באופן המיטבי והנוח ביותר לצרכי המשווקים.

  


3. השילוב הזוכה

המערכת משלבת עבודה על המחשב המקומי עם יכולות אינטרנטיות בצורה המיטבית.


מניסיוננו, לעבודה בשטח יש דרישות סותרות של מהירות הצגת תוצאות החישוב בזמן אפס, מול יכולות של עדכון בין חיים טובים למערכות המשרד האחורי באופן אינטרנטי.

נושא המהירות הוא נושא קריטי בעת שיחת המכירה. המתנה לחישובים להצגת תוצאות החישוב בעת השיחה הוא בלתי נסבל, והופך את התוכנה לבלתי רלוונטית.

הפתרון של תותים הוא שילוב זוכה של גם וגם: גם עבודה מקומית על המחשב וזמני תגובה מידיים, ממש עם הלחיצה על הכפתור, גם עדכון חיים טובים בכל הפרמטרים באופן אינטרנטי, וגם עדכון המשרד האחורי בתוצאות הפגישה באופן אינטרנטי. 


4. מנוע חישוב מוצרים

לב מערכת חיים טובים הינו מנוע חישוב המוצרים. להלן מספר מאפיינים מרכזיים של מודול זה:

א. מנוע החישוב מאפשר לבצע פרוצדורות חישוב המרכיבות שילוב בין מנועים שונים וכן מגוון שירותים נוספים ביניהם: חישובי פרמיות, סכומי ביטוח וקצבאות, תחזיות לתום תקופה בחלוקה להון ולקצבה, קצבאות מטרה, השוואות, ניוד, כדאיות החלפה, חישוב תחזית לתום תקופה ללא תשלום שוטף.

ב. זמן SLA לעדכון מוצר – כיום משך הזמן להוספה / עדכון מוצר הינו קצר ביותר ויכול להיות ימים בודדים. זמן העדכון תלוי בסוג המוצר ובמורכבות החישוב הנדרש.

ג. סוגי המוצרים בהם מנועי החישוב תומכים:

 • פרט עם חסכון
 • פרט ללא חסכון
 • חסכון לטווחים קצרים בינוניים וארוכים
 • בריאות
 • בטוח לעצמאיים
 • קרנות פנסיה חדשות
 • בטוח מנהלים
 • קרנות השתלמות
 • קופות גמל
 • מוצרים לגיל השלישי – מוצרים פיננסים לחסכון לטווח ארוך

 


5. מודולים אפליקטיביים

א. פרוט המודולים האפליקטיביים התומכים בתהליך המכירה המבוצע על ידי מערכת חיים טובים:

 • תמיכה מלאה בתוכניות קיימות עם יכולת השוואה לתוכניות חדשות.
 • מנועי חישוב לתוכניות החדשות כולל חוקת היצרנים.
 • מודול ניוד בין תוכניות – תמיכה בניוד בין כל סוגי התוכניות, כולל חישובי כדאיות ניוד.

ב. מודול חישוב רמת סיכון וסימולאטור פיננסי כולל השוואות תיקים שונים ברמות סיכון שונות, ואפשרות ניוד כל הקופות מהתיק קיים לקופות בתיק המומלץ, בלחיצת כפתור.

ג. מודול תיק הוליסטי – מודול המנתח את התיק לפי נושאים, ומציג את תיק המבוטח לפי חתכים שונים, הגנות ביטוחיות, וחסכונות פיננסיים בהווה ובעתיד, ומאפשר במסך אחד צבעוני , בהיר ופשוט להבין מה קיים למבוטח ומה חסר על פי קטגוריות וחתכים שונים.

ד. מודול תכנון פנסיוני – חישוב צרכי המבוטח בתחום ביטוח חיים, נכות וזקנה, הצגת המצב הקיים, השוואה לדרוש, וחישוב הפערים אם יש, תוך המלצות להשלמות נדרשות.

ה. גרף חכם - מודול השוואת תוכניות ברמה גרפית, המאפשר השוואה בין כל שתי תוכניות והצגת התפתחות חסכון וריסק לאורך חיי הפוליסה.


6. מודולים תשתיתיים

תשתיות המערכת מאפשרות ביצוע ו/או התממשקות למגוון מערכות קיימות וכן מערכות ליבה של ארגונים בהן המערכת כולה או חלקה מיושמת. להלן דוגמא לשרותי תשתית אפשריים:

א. תמיכה בתוכנה לחתימה דיגיטלית והעברת הטפסים החתומים ישירות ליצרנים השונים: ביטוח, פנסיה, גמל והשתלמות.

ב. מודול שליחת טפסים חתומים במייל למבוטח / למעסיק.

ג. מודול העברת ממשקים בפורמט XML למערכות CRM ו Back Office.

ד. מודול בסיס נתונים מרכזי, מאפשר מעקב מכירות בחתכים גמישים.

ה. מילוי פרמטרים במהלך שיחת המכירה והעברתם בממשק למודול מילוי טפסים.

ו. ממשקים:

 • התוכנה מאפשרת יבוא ויצוא קבצי XML בכל פורמט שייקבע לצורך עדכון נתונים ממערכות מידע נוספות.
 • התוכנה יכולה להתממשק עם כל אחד מהגופים המאושרים לצורך חתימה דיגיטלית.

ז. עדכוני גרסאות:

 • התוכנה מצוידת ברכיב עדכון אוטומטי הפונה אל שרת (כיום דרך האינטרנט), בודק אם יש עדכונים שונים כמו עדכוני תוכנה, עדכוני מידע, עדכוני טפסים וכדומה, ומוריד את העדכונים המתאימים.

 

 

לפירוט פונקציות מרכזיות לחצו כאן

לתיאור הארכיטקטורה של המערכת לחצו כאן

 

חיים טובים